حضرت امام خامنه ای: نگذارید احساس غیرت انقلابی و تکلیف در مقابل انقلاب، در دلهای شما ضعیف بشود و فرو بنشیند. مثل کسی که از خانواده و حرم و ناموس خوددفاع میکند،ازانقلاب وارزشها و دستاوردهای آن،همین طور دفاع کنید بایگانی ارديبهشت ۱۳۹۶ :: فضای مجازی ؛ نیازامروز ، ضرورت فردا

فضای مجازی ؛ نیازامروز ، ضرورت فردا

راهبردهای فضای مجازی در کلام اولیای خدا

فضای مجازی ؛ نیازامروز ، ضرورت فردا

راهبردهای فضای مجازی در کلام اولیای خدا

دیدگاه و باور ما: فضای مجازی در خدمت صدورانقلاب، اقتصاد مقاومتی، صادرات غیر نفتی، نهضت تولید علم، جنبش نرم افزاری، ایجاد اشتغال پایدار، مبارزه با امپریالیسم واستکبار ستیزی خواسته ی ما:اینترنت بایدملّی،امن، پرسرعت،ارزان و پاک باشد
فضای مجازی ؛ نیازامروز ، ضرورت فردا

حضرت امام خامنه ای (حفظه الله تعالی): ۱۳۹۴/۰۶/۱۸
«ان‌شاءالله تا ۲۵ سال دیگر، به توفیق الهی و به فضل الهی چیزی به نام رژیم صهیونیستی در منطقه وجود نخواهد داشت.»

کلمات کلیدی
پیوندها

۱۸۸ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۶ ثبت شده است

عطوان

ثروت‌های عربستان در خدمت نقشه‌ای به کار گرفته شده است که هدف از آن تامین حمایت و ثبات اسرائیل برای دهه های آینده و شمشیر کشیدن به روی هر کسی است که از در دشمنی با آن در آید.

 به گزارش مشرق به نقل از روزنامه رای الیوم، عبد الباری عطوان سردبیر این روزنامه با اشاره به  سفر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به ریاض نوشت: آمار و ارقام معامله‌های تسلیحاتی گسترده بالغ بر ۴۶۰ میلیارد دلار و سرمایه گذاری هایی که در جریان سفر ترامپ به عربستان صورت گرفته است، شگفت آور است.

این معاملات تسلیحاتی شامل موشک های تاد بمب های هوشمند و غیره است که در طول ده سال آینده تحویل عربستان داده خواهد شد که البته باید سرمایه گذاری های مالی عربستان در پروژه های زیربنایی آمریکا را نیز به آن اضافه کرد.

سفر تاریخی و معاملات فراتاریخی

این سفر عملا سفری تاریخی است و معاملات حاصل از آن نیز فراتاریخی و بی سابقه است اینکه تمام این توافقات نظامی و آمار و ارقام آن موجب برتری نظامی عربستان در منطقه خاورمیانه نشده و انحصار نظامی اسرائیل را نمی شکند، به این معنی است که این سلاح ها کارآمدی کمی دارند و فاقد استانداردهای تکنولوژی پیشرفته هستند از جمله اینکه این معامله شامل جنگنده های اف ۳۵ که اسرائیل چند سال پیش در اختیار گرفت، نیست.

کدام کشورها هدف معاملات تسلیحاتی عربستان و آمریکا هستند؟

اینکه اسرائیل از نظر نظامی همچنان قدرت برتر منطقه باشد به این معنی است که این آمار و ارقام نجومی معاملات نظامی آمریکا و عربستان و مهمات نظامی حاصل از آن نه اکنون و نه ده سال دیگر برای آزادی مسجد الاقصی و قدس به کار گرفته نمی شود، بلکه کشورهای دیگر منطقه از جمله ایران، سوریه و عراق  را هدف قرار خواهد داد.

در اینجا وقتی نام ایران به میان می آید، باید به رمزگشایی «دیدگاه راهبردی» سعودی پرداخت و به این نکته اشاره کرد که عادل الجبیر وزیر خارجه سعودی در  کنفرانس مطبوعاتی خود در مورد اسرائیل فقط یک جمله گفت و آن اینکه « به همراه آمریکا به تلاش برای تحقق صلح بین اسرائیل و فلسطین ادامه می دهیم» و به هیچ وجه درخواست پایان اشغالگری و یا خروج اسرائیل را خواستار نشد گویی این درخواست ممنوعه است.

خطرناک ترین قسمت اظهارات ادعایی الجبیر در مورد دیدگاه راهبردی این بود: ایران بزرگترین گروه تروریستی و یا حزب الله را تاسیس کرد و از القاعده و طالبان حمایت کرد و باید پیش از هرگونه گفت وگو با آن این گروههای تروریستی از هم پاشیده شود. این در حالی است که عربستان به حمایت از طالبان اعتراف کرد.

نابودی مقاومت، هدف دیدگاه راهبردی سعودی- آمریکا

به این ترتیب درک ما از دیدگاه راهبردی سعودی- آمریکایی این است که هدف از آن نا بودی هرگونه خطر احتمالی علیه اسرائیل به ویژه حزب الله و چه بسا جنبش های حماس و جهاد اسلامی و سایر جنش های مقاومت است و هدف عربستان از سلاح هایی که به دست خواهد آورد، همین گروهها خواهند بود از همین رو ریاض، سعد حریری نخست وزیر لبنان که دشمن حزب الله است و نه میشل عون رئیس جمهور این کشور را  به نشست سران عربی – اسلامی با ترامپ دعوت کرد.

ما اکنون در برابر منشوری قرار داریم که بر اساس آن اهداف «ناتو» عربی اسلامی که عربستان به درخواست آمریکا به دنبال تاسیس آن است، مبتنی بر مبارزه با ایران و حزب الله و شعله ور کردن آتش جنگ شیعی در منطقه و جهان اسلام است، درست شبیه ناتو غرب که به هدف مبارزه با کمونیسم و متحدانش تاسیس شد و بعید نیست این پیمان جدید شامل متن روشنی در ارتباط با عضویت اسرائیل و چه بسا رهبری آن بر این ائتلاف باشد.

در این میان باید در نظر داشت که داعش و جبهه النصره هدف ناتو جدید عربی نیستند، زیرا نابودی آن به معامله تسلحاتی بیش از ۵۰۰ میلیارد دلاری نیاز ندارد چرا که این گروهها موشکها و هواپیما و یا زیردریایی در اختیار ندارند، به اضافه اینکه جنگ با اسرائیل جزء اهداف این ائتلاف نیست و به این ترتیب این ائتلاف که هسته مشارکت راهبردی آمریکا و عربستان به شمار می آید، به دنبال جنگ علیه ایران وعراق و نیز سوریه و چه بسا در صورت لزوم روسیه است.

ثروت‌های عربستان در خدمت نقشه‌های آمریکا

در این شرایط ثروت های عربستان در خدمت نقشه‌ای به کار گرفته شده است که هدف از آن تامین حمایت و ثبات اسرائیل برای دهه های آینده و شمشیر کشیدن به روی هر کسی است که از در دشمنی با آن در آید.

همچنین پول های سعودی برای نجات اقتصاد آمریکا و عملی کردن قول های انتخاباتی ترامپ مبنی بر سرمایه گذاری های گسترده در تاسیسات زیرساختی به کار گرفته می شود.

این وضعیت قیمومیت جدید آمریکا بر جزیرة العرب و به گرو گرفتن ثروت های سعودی برای دهه های آینده و لحظات خلق تراژدی  و ترس از آینده است.

منبع: تسنیم
۰ نظر ۳۱ ارديبهشت ۹۶ ، ۱۳:۳۵
حسن حیدری

۰ نظر ۳۱ ارديبهشت ۹۶ ، ۱۲:۱۰
حسن حیدری
مرگ بر آمریکا-مرگ بر اسرائیل

اعتصاب غذای اسرای فلسطین 35روزه شد

اسرای فلسطینی

کمیته اطلاع‌رسانی اعتصاب غذای اسرای فلسطینی تأکید کرد که اعتصاب غذای اسرا با اینکه وارد دشوارترین مرحله خود شده است، همچنان ادامه خواهد یافت.

 به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری فلسطین الیوم، کمیته اطلاع‌رسانی اعتصاب غذای اسرای  فلسطینی اعلام کرد که از طرف رهبران اعتصاب تاکنون هیچ اقدام رسمی در خصوص مذاکره با رژیم صهیونیستی برای پایان این اعتصاب انجام نشده است.

این کمیته افزود: سازمان اطلاعات رژیم صهیونیستی "شاباک" و اداره زندان‌های اسرائیل به‌شکل گسترده در حال تلاش برای پایان دادن به اعتصاب غذای اسرا از طریق انتشار اخباری دال بر پیشرفت در زمینه مذاکرات هستند.

کمیته اطلاع‌رسانی اعتصاب غذای اسرای فلسطینی با بیان اینکه اعتصاب ادامه دارد، تأکید کرد: این اعتصاب با گذشت ۳۵ روز، وارد دشوارترین و خطرناک‌ترین مرحله خود شده است، بنابراین بیش از هر زمان دیگری به حمایت‌های مردمی و رسانه‌ای برای تحقق پیروزی نیاز است.

بیش از ۱۸۰۰ اسیر فلسطینی از ۳۵ روز پیش (۱۷ ماه آوریل) دست به اعتصاب غذای سراسری در زندان‌های رژیم صهیونیستی زده‌اند. مهم‌ترین خواسته‌های اسرا عبارتند از: پایان دادن به سیاست بازداشت موقت، حبس در سلول انفرادی، منع ملاقات اسرا با خانواده‌هایشان و عدم ارائه خدمات مناسب پزشکی به اسرا.

تا این لحظه سازمان زندان‌های رژیم صهیونیستی حاضر به مذاکره با رهبران اسرا نشده است.

برخی اسرا از نوشیدن آب نیز امتناع ورزیده‌اند که بسیاری از آنها به بیمارستان انتقال داده شده‌اند.

رژیم صهیونیستی ده‌ها اسیر را به‌منظور به شکست کشاندن اعتصاب غذای سراسری در سلول انفرادی حبس کرده است.

منبع: تسنیم
۰ نظر ۳۱ ارديبهشت ۹۶ ، ۱۱:۴۳
حسن حیدری

مژدگانی ای خیابان‌خواب‌ها؛ می‌رسد ته‌مانده بشقاب‌ها....

۰ نظر ۳۱ ارديبهشت ۹۶ ، ۱۱:۴۰
حسن حیدری

افسران - جاهلین...

۰ نظر ۳۱ ارديبهشت ۹۶ ، ۱۰:۵۸
حسن حیدری
مرگ بر آمریکا-مرگ بر اسرائیل

بیانیه حجت الاسلام رئیسی درباره انتخابات ۹۶

رئیسی

حجت‌الاسلام رئیسی گفت: رأی قریب به ۱۶ میلیون ایرانی خواهان تغییر، سرمایه ای مهم و پشتوانه عظیم است که به هیچ وجه نمی توان آن را در عرصه سیاسی و تصمیم گیری کلان کشور نادیده گرفت.

به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، پس از پایان رقابت انتخابات، بیانیه‌ای به شرح زیر صادر کرد:

بسم الله الرحمن الرحیم
اللّهُمَ صَلِّ عَلی علی بن مُوسَی الِّرِضا المَرُتَضی بِعَدَدِ ما اَحَاطَ بِهِ عِلْمُکَ

ملت عزیز و بزرگوار ایران!

خداوند متعال را سپاسگزارم که حضور باشکوه شما مردم فهیم در انتخابات ریاست جمهوری، عظمت نظام مقدس جمهوری اسلامی را بیش از پیش نمایان ساخت و چشم جهانیان را خیره کرد.

نقش بی بدیل رهبر معظم انقلاب در شکل گیری این حماسه با عظمت بر کسی پوشیده نیست. امنیت و استقلال و پیشرفت کشور، همواره مرهون هدایت های داهیانه ایشان بوده و اینجانب به عنوان سرباز این نظام و خادم ملت شریف ایران، وظیفه خود می دانم از مراجع عظام تقلید و علماء اعلام، طلاب و دانشجویان، کارگران و کشاورزان، بازاریان و خانواده معزز شهدا و ایثارگران و تمامی گروه ها و تشکل ها و همه زنان و مردان سلحشور ایران اسلامی تشکر نمایم.

همچنین از مردم عزیزی که با محبت خویش به اینجانب اعتماد نموده و در سفرهای مختلف به استان های کشور، جلوه های ماندگار و فراموش نشدنی از عزم انقلابی و انسجام اجتماعی خلق نمودند، صمیمانه تقدیر نمایم. بی تردید پیروز اول این انتخابات ملت شریف ایران می باشند که حماسه ای بزرگ خلق نمودند.

دستاورد مهم این انتخابات، سیاست ورزی اخلاق مدار، تکلیف محوری و طرح گفتمان «توجه به محرومان» و «مبارزه با فساد و تبعیض» بود که فراتر از جناح بندی های رایج سیاسی، به مطالبه عمومی مردم تبدیل شد و به تدریج مورد اذعان و تعهد دیگر نامزدهای انتخاباتی نیز قرار گرفت.

رأی قریب به ۱۶ میلیون ایرانی خواهان تغییر، سرمایه ای مهم و پشتوانه عظیم است که به هیچ وجه نمی توان آن را در عرصه سیاسی و تصمیم گیری کلان کشور نادیده گرفت.

اینجانب با اتکاء به همین پشتوانه مردمی، همه ظرفیت ها را برای پیگیری مطالبات مردم در مبارزه با فساد و تبعیض و تحکیم ارزش های انقلاب اسلامی به کار خواهم بست و هر اراده و تلاشی در دولت آینده با این جهت گیری را مورد حمایت قرار خواهم داد و همواره زبان گویای محرومان خواهم بود.

اگرچه حضور بانشاط و حداکثری مردم پای صندوق های رأی کام هر ایرانی را شیرین کرد. لکن برخی بداخلاقی های انتخاباتی و تخلفات آشکار در قبل و حین برگزاری انتخابات از لحظات تلخ این انتخابات بود که آن را از مسیر قانون پیگیری خواهم نمود، اما هم اکنون همگان باید عزم خود را جزم کنیم تا با ساختن ایرانی آباد بر استقلال وآزادی و کرامت برای این ملت پافشاری نماییم.

به روح مطهر امام راحل و شهدای عالیقدر انقلاب اسلامی درود می فرستم و برای ملت قهرمان ایران آینده ای سرشار از موفقیت و بهروزی آرزو می کنم. همچنین برای تمام دولت مردان و رئیس جمهور منتخب آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم اجرای عدالت اجتماعی و رفع دغدغه های اقتصادی مردم و معیشتی محرومان در اولویت برنامه های دولت دوازدهم قرار گیرد.

سید ابراهیم رئیسی
30 اردیبهشت 96

۰ نظر ۳۰ ارديبهشت ۹۶ ، ۲۱:۵۴
حسن حیدری
مرگ بر آمریکا-مرگ بر اسرائیل

نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری اعلام شد


گروه سیاسی رجانیوز: نتایج نهایی شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری/ «حسن روحانی» رئیس دولت دوازدهم شدخبرگزاری فارس: نتایج نهایی شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری/ «حسن روحانی» رئیس دولت دوازدهم شد

وزیر کشور گفت: آقای حسن روحانی با تعداد رأی 23549616 به عنوان رئیس جمهور دولت دوازدهم انتخاب شد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری رجانیوز، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور با حضور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه حدود 41 میلیون نفر در پای صندوق های رای حاضر شدند، نتایج نهایی شمارش انتخابات ریاست جمهوری را به شرح زیر اعلام کرد:
 
مجموع آرای ماخوذه: 41220131
 
1-حسن روحانی: 23549616  (57 درصد از کل آرای ماخوذه)
 
2-سیدابراهیم رئیسی: 15786449  (38.5 درصد از کل آرای ماخوذه)                   
 
3-مصطفی میرسلیم: 478215
 
4-مصطفی هاشمی طبا: 215450
 
رحمانی فضلی تصریح کرد: شاهد حضور پرشکوه مردم در این دوره از انتخابات بودیم که از فردا تمامی رقابت ها پایان یافته و به رفاقت ها تبدیل می شود لذا تمام هم و غم خود را باید در راستای رفع مطالبات و خواست مردم قرار دهیم.
 
وی همچنین ضمن تشکر از تمامی دست اندرکاران برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراها تصریح کرد: از بسیج و سپاه که در حوزه برقراری امنیت انتخابات فعال بودند تشکر می کنیم.
 
وزیر کشور در خاتمه از رهبر انقلاب به خاطر هدایت ها و رهنمودهای ایشان برای برگزاری قانونی انتخابات در مسیر افزایش مشارکت، سلامت و برقراری امنیت قدردانی کرد و گفت: روز گذشته مردم در پای صندوق های رأی به همه جهانیان نشان داند که ما مدافعه انقلاب اسلامی به صورت متحد و منسجم مصمم هستیم و انقلاب اسلامی را در جهت اهداف آن که همان خدمت به مردم شریف و ایجاد امنیت است دنبال می کنیم.
 
۰ نظر ۳۰ ارديبهشت ۹۶ ، ۲۰:۰۳
حسن حیدری
در پی حضور پرشکوه و حماسی مردم در دوازدهمین دوره‌ی انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره‌ی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، حضرت امام خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی پیام تشکر و قدردانی صادر و بر نکات مهمی تأکید کردند.

متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم
ملت عزیز ایران
جشن حماسی انتخابات دیروز،‌ بار دیگر گوهر درخشانِ عزم و اراده‌ی ملی را در برابر چشم جهانیان به جلوه آورد. مشارکت گسترده و پرشور شما، و هجوم مشتاقانه به مراکز رأی‌گیری، و تشکیل صفهای طولانی برای رسیدن به صندوق‌های رأی در همه جای کشور، و از همه‌ی قشرهای اجتماعی، نشانه‌ئی آشکار از استحکام پایه‌های مردم‌سالاری اسلامی و دلبستگی همگانی به این موهبت بزرگ پروردگار بود و ایران و ایرانی را در آزمونِ میدان عمل، سرافراز و روسفید کرد. دیروز با این حضور متراکم و افکندن بیش از چهل میلیون برگه‌ی رأی در صندوقها، نصاب تازه‌ئی در انتخابات ریاست جمهوری پدید آمد و پیشرفت روزافزون ملت ایران را در عرصه‌ی حضور و بروز قدرتمندانه نشان داد. ایران اسلامی بار دیگر بدخواهان و کین‌ورزان و حسودان را عقب نشانید و دل دوستان و تحسین‌کنندگان خود را لبریز از شادی و افتخار کرد. پیروز انتخابات دیروز، شما مردم ایرانید و نظام جمهوری اسلامی است که به‌رغم توطئه و تلاش دشمنان، توانسته است اعتماد این ملت بزرگ را به‌طور فزاینده جلب کند و در هر دوره درخشش تازه‌ئی نشان دهد. آزمون برجسته‌ی دیروز تنها مشارکت گسترده نبود، آرامش و متانت و نجابت شرکت‌کنندگان که امنیت انتخابات را تضمین کرد، نیز بخش مهمی از این آزمون خیره‌کننده بود. همه‌ی قشرها، همه‌ی سلیقه‌ها، همه‌ی گرایشهای سیاسی در کنار هم به صحنه آمدند و دوشادوش یکدیگر به نظام جمهوری اسلامی رأی دادند.

اینجانب با خشوع در برابر خدای بزرگ، جبهه‌ی سپاس بر خاک میسایم، و لطف و رحمت و پاداش شایسته برای ملت ایران مسئلت می‌نمایم و به پیشگاه حضرت بقیة‌الله الاعظم ارواحنافداه عرض سلام و اخلاص میکنم و نکاتی چند را متذکر می‌شوم:

۱ـ به مردم عزیز، عرض میکنم خدای را بر موفقیت در برگزاری انتخابات شکر گزارید و پس از التهابِ روزها و هفته‌های پیش از انتخابات، اکنون به اتحاد و اتفاق عمومی بیاندیشید که بی‌شک یک عامل مهم استحکام و اقتدار ملی است. همه در زیر سایه‌ی نظام جمهوری اسلامی و فرزندان این میهنِ سرافرازید، بکوشید تا سهم خود از وظیفه‌ی پیشبرد کشور به سمت هدفهای بزرگ را بشناسید و دنبال کنید. برآمدن همه‌ی آرزوهای ملی در گرو چنین اندیشیدن و چنین عمل کردن است.

۲ـ به رئیس‌جمهور محترم و همه‌ی کسانی که در دولت آینده شرکت خواهند داشت سفارش و تأکید میکنم که کار و تلاش پرانگیزه و اندیشیده و جوانانه را برای برطرف کردن مشکلات کشور در پیش گیرند و لحظه‌ئی از این خط مستقیم غفلت نکنند. رعایت قشرهای ضعیف، توجه به روستاها و مناطق فقیر، در نظر گرفتن اولویتها، برخورد با فساد و با آسیبهای اجتماعی، باید در صدر برنامه‌ها قرار گیرد.

۳ـ عزت ملّی و رعایت حکمت در ارتباطات جهانی و اهتمام به اقتدار بین‌المللی نیز از جمله‌ی اولویتهای مدیریت انقلابی و اسلامی است.

۴ـ لازم میدانم از یکایک آحاد شرکت‌کننده در انتخابات و نیز کسانی که در ترغیب آنان به این وظیفه نقش آفریدند تشکر کنم، بویژه مراجع معظم و علماء اعلام و نخبگان دانشگاهی و سیاسی و فرهنگی و هنری.

۵ ـ لازم میدانم از حضرات نامزدهای ریاست جمهوری نیز که در این روشنگری و شورآفرینی برای انتخابات تأثیر جدّی بر جای نهادند تشکر کنم.

۶ـ لازم میدانم از همه‌ی دست‌اندرکاران اجراء و نظارت انتخابات ریاست جمهوری و نیز انتخابات شوراهای شهر و روستا که متحمل زحمات طاقت‌فرسا شدند تشکر کنم.

۷ـ لازم میدانم از حافظان امنیت انتخابات و نیز از رسانه‌ی ملّی که انتخابات پرشور، مرهون تلاش شبانه‌روزی و هنرمندانه‌ی آنان است سپاسگزاری کنم.

۸ ـ در پایان، خود و همگان را به تقوا و تلاش در راه وظیفه‌ی الهی و اجتماعی و پایبندی به مسیر انقلاب که میراث ارزشمند امام خمینی بزرگ و شهدای گرانمایه است دعوت میکنم و شادی روح و علو درجات آنان را از خداوند متعال مسئلت می‌نمایم.


والسلام علیکم و رحمة‌الله 
سیّد علی خامنه‌ای     
سی‌ام اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۶
۰ نظر ۳۰ ارديبهشت ۹۶ ، ۱۹:۵۶
حسن حیدری

۰ نظر ۲۸ ارديبهشت ۹۶ ، ۱۲:۰۸
حسن حیدری

عکس/ شما برادرت را کنترل کن، تورم پیشکش!

۰ نظر ۲۸ ارديبهشت ۹۶ ، ۱۱:۱۶
حسن حیدری