حضرت امام خامنه ای: نگذارید احساس غیرت انقلابی و تکلیف در مقابل انقلاب، در دلهای شما ضعیف بشود و فرو بنشیند. مثل کسی که از خانواده و حرم و ناموس خوددفاع میکند،ازانقلاب وارزشها و دستاوردهای آن،همین طور دفاع کنید روسیه ۸ سامانه «اس-۳۰۰» به سوریه منتقل می‌کند / بعید می دانم :: فضای مجازی ؛ نیازامروز ، ضرورت فردا

فضای مجازی ؛ نیازامروز ، ضرورت فردا

راهبردهای فضای مجازی در کلام اولیای خدا

فضای مجازی ؛ نیازامروز ، ضرورت فردا

راهبردهای فضای مجازی در کلام اولیای خدا

دیدگاه و باور ما: فضای مجازی در خدمت صدورانقلاب، اقتصاد مقاومتی، صادرات غیر نفتی، نهضت تولید علم، جنبش نرم افزاری، ایجاد اشتغال پایدار، مبارزه با امپریالیسم واستکبار ستیزی خواسته ی ما:اینترنت بایدملّی،امن، پرسرعت،ارزان و پاک باشد
فضای مجازی ؛ نیازامروز ، ضرورت فردا

حضرت امام خامنه ای (حفظه الله تعالی): ۱۳۹۴/۰۶/۱۸
«ان‌شاءالله تا ۲۵ سال دیگر، به توفیق الهی و به فضل الهی چیزی به نام رژیم صهیونیستی در منطقه وجود نخواهد داشت.»

کلمات کلیدی
پیوندها
اس-300

منابع روس اعلام کردند، روسیه ظرف ۲ هفته آینده، ۲ سری از مجموعه‌ سامانه‌های پدافند هوایی «اس-۳۰۰» را به سوریه منتقل خواهد کرد، اما این تعداد در آینده افزایش خواهد یافت.

به گزارش مشرق، منابع روس امروز (سه‌شنبه) اعلام کردند، روسیه ۲ سری مجموعه سامانه پدافند هوایی «اس-۳۰۰» طی دو هفته آینده به سوریه منتقل می‌کند.

بنا بر گزارش روزنامه «کامرسانت»، منابع مطلع در خصوص این موضوع گفته‌اند که این دو سری از سامانه‌های «اس-۳۰۰» ظرف دو هفته آینده به سوریه منتقل شده و البته این تعداد در آینده افزایش نیز خواهد یافت.

این گزارش می‌افزاید، در نهایت با توجه به شرایطی که در منطقه به وقوع خواهد پیوست، روسیه تا حدود ۸ مجموعه پدافند هوایی «اس-۳۰۰» را در ساحل سوریه و در مرز با اردن، اراضی اشغالی فلسطین، لبنان و عراق مستقر خواهد کرد.

منابع روس گزارش کردند، به احتمال زیاد سامانه‌های پدافند هوایی که قرار است به سوریه منتقل شود، از نوع سامانه‌های «اس-۳۰۰ پی ام» خواهد بود که از نوع اخیرا ارتقاء یافته مجموعه‌های «اس-۳۰۰» است.

این گزارش می‌افزاید، سامانه‌های ارتقاء یافته «اس-۳۰۰ پی ام» به موشک‌های «۴۸N۶DM» مجهز است، درست مشابه آنچه در سامانه «اس-۴۰۰» مورد استفاده قرار گرفته است.

بنا بر این گزارش، ظاهرا نخستین مجموعه از سامانه‌های پدافند هوایی «اس-۳۰۰ پی ام» که به سوریه منتقل خواهد شد، در منطقه «لاذقیه» مستقر می‌شود.

منطقه لاذقیه که قرار است نخستین مجموعه «اس-۳۰۰» روسیه در آن مستقر شود، در هم‌جواری پایگاه هوایی روسیه در «الحمیمیم» واقع شده است که اهمیت ویژه‌ای برای حفظ امنیت ارتش روسیه دارد.

بر اساس این گزارش، نصب این سامانه در این منطقه، نفوذ هرگونه هواپیمای مهاجم، موشک کروز و هواپیمای بدون سرنشین از دریا به عمق سوریه را بسیار دشوار خواهد کرد.

بنا بر گزارش روزنامه «ایزوستیا»، «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه دیروز (دوشنبه) انتقال سامانه‌های پدافند هوایی «اس-۳۰۰» به سوریه و همچنین یک سری از اقدامات دیگر مسکو در پاسخ به سرنگونی هواپیمای «ایلوشن-۲۰» روسیه در حمله هوایی اخیر رژیم صهیونیستی به «لاذقیه» را اعلام کرد.

بنا به گفته وزیر دفاع روسیه قرار است علاوه بر انتقال سامانه‌های پدافند هوایی «اس-۳۰۰»، یک سری تجهیزات و جنگ‌افزارهای الکترونیکی به منظور کنترل و غیرقابل نفوذ کردن حریم هوایی سوریه و همچنین کور کردن تمام سامانه‌های ماهواره‌ای ناوبری و ارتباطی هواپیماهای نظامی که قصد حمله به سوریه داشته باشند نیز به سوریه انتقال داده شود.

روزنامه ایزوستیا صبح امروز گزارش کرد که ارتش روسیه شب گذشته با استفاده از یک فروند هواپیمای «ایلوشن-۷۶» اولین محموله از تجهیزات جنگ‌افزاری الکترونیک را به روسیه منتقل کرده است.

برخی منابع گفته‌اند که احتمالا دو سامانه «Krasuha-۴» و «R-۳۳۰ZH» در مأموریت شب گذشته به پایگاه الحمیمیم سوریه منتقل شده است. این سامانه‌ها قادرند تا یک گنبد رادیوالکترونیکی غیرقابل نفوذ بر فراز سواحل سوریه و آبهای مجاور در دریای مدیترانه ایجاد کنند که محدوده‌ چند صد کیلومتری اطراف را پوشش می دهد.

وزارت دفاع روسیه علاوه بر این شواهدی را در خصوص نقش نیروی هوایی رژیم صهیونیستی در ساقط شدن هواپیمای روس در سوریه و کشته شدن تمام خدمه آن منتشر کرده است. اطلاعات به دست آمده از رادار «اس-۴۰۰» در پایگاه «الحمیمیم» تأیید می‌کند که جنگنده‌های اسرائیلی پس از سرنگونی هواپیمای شناسایی روسیه در سوریه همچنان در منطقه باقی مانده‌اند.

روسیه پس از وقوع این حادثه نیز اعلام کرد که نیروی هوایی رژیم صهیونیستی را مسئول اصلی سرنگونی هواپیمای ایلوشن خود می‌داند و این حق را برای خود مسلم می‌داند که به این اقدام به طرز مقتضی پاسخ دهد.

روزنامه «ایزوستیا» در گزارش خود تأکید کرد، در حال حاضر سامانه «اس-۴۰۰» در سوریه مستقر است اما این مجموعه متعلق به نیروهای مسلح فدراسیون روسیه بوده و وظیفه اصلی آن حفاظت از پایگاه روسیه است و ظاهرا بنا به گزارش این منبع روس، استفاده از آن در حمله هوایی «اف-۱۶» های رژیم صهیونیستی به تأسیسات نظامی سوریه به لحاظ سیاسی غیرقابل قبول بوده است.

این گزارش در ادامه می‌نویسد: «احتمالا خط قرمزی که اسرائیل از آن عبور کرده و باعث شده تا مسکو تصمیم اخیر خود را درباره انتقال تجهیزات به سوریه اتخاذ کند، اظهارات «آویگدور لیبرمن» [وزیر جنگ رژیم صهیونیستی] بوده که گفته بود، علیرغم آنچه اتفاق افتاده، اسرائیل به حملات خود در سوریه ادامه خواهد داد.»

منبع: فارس
۹۷/۰۷/۰۳
حسن حیدری

نظر شریف شما (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

'ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی