حضرت امام خامنه ای: نگذارید احساس غیرت انقلابی و تکلیف در مقابل انقلاب، در دلهای شما ضعیف بشود و فرو بنشیند. مثل کسی که از خانواده و حرم و ناموس خوددفاع میکند،ازانقلاب وارزشها و دستاوردهای آن،همین طور دفاع کنید حجت‌الاسلام محمدی‌گلپایگانی: خطر نفوذ، ‌‌حوزه علمیه قم را تهدید می‌کند‌ :: فضای مجازی ؛ نیازامروز ، ضرورت فردا

فضای مجازی ؛ نیازامروز ، ضرورت فردا

راهبردهای فضای مجازی در کلام اولیای خدا

فضای مجازی ؛ نیازامروز ، ضرورت فردا

راهبردهای فضای مجازی در کلام اولیای خدا

دیدگاه و باور ما: فضای مجازی در خدمت صدورانقلاب، اقتصاد مقاومتی، صادرات غیر نفتی، نهضت تولید علم، جنبش نرم افزاری، ایجاد اشتغال پایدار، مبارزه با امپریالیسم واستکبار ستیزی خواسته ی ما:اینترنت بایدملّی،امن، پرسرعت،ارزان و پاک باشد
فضای مجازی ؛ نیازامروز ، ضرورت فردا

حضرت امام خامنه ای (حفظه الله تعالی): ۱۳۹۴/۰۶/۱۸
«ان‌شاءالله تا ۲۵ سال دیگر، به توفیق الهی و به فضل الهی چیزی به نام رژیم صهیونیستی در منطقه وجود نخواهد داشت.»

کلمات کلیدی
پیوندها
  • ۱۳ دی ۱۳۹۷
حجت‌الاسلام محمدی‌گلپایگانی: خطر نفوذ ‌‌حوزه علمیه قم را تهدید می‌کند‌

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم به نقل از مرکز خبر حوزه،حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محمدی گلپایگانی در مجمع عمومی نمایندگان طلاب و فضلا که شب گذشته در سالن جلسات جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار شد، ضمن ابلاغ سلام مقام معظم رهبری، اظهار داشت: زندگی در قم و در جوار حضرت معصومه(س) نعمت بسیار بزرگی است که باید قدردان آن بود.

وی ابراز کرد: بنده قریب به 30 سال است که خدمت مقام معظم رهبری بوده و سن بازنشستگی ما رسیده و آرزو دارم مجدد به حوزه علمیه قم برگشته و در این شهر مقدس حضور داشته باشم.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: جوانان باید قدر این شهر و حوزه علمیه قم را دانسته و از این فرصت کمال استفاده را ببرند.

محمدی‌گلپایگانی تصریح کرد: ضرورت تشکیل مجمع نمایندگان طلاب و ابتکار آنکه متعلق به امام راحل است، بسیار روشن است، امروز حوزه علمیه قم دارای 80 هزار طلبه است که باید طلاب و فضلای آن نمایندگانی داشته تا مشکلات و پیشنهادات به گوش مسئولان برسد.

وی بیان کرد: بیشترین دغدغه حضرت آقا رسیدگی به وضع طلاب است، ایشان ازآنچه دارند، دریغ نداشته و ازآنچه دستشان می‌رسد، کوتاهی نمی‌کنند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری اظهار داشت: نفوذ خطر بزرگی است که حوزه علمیه قم را تهدید می‌کند، این حوزه مقتدای سایر حوزه‌های علمیه کشور همچون مشهد، اصفهان، تبریز و ... بوده و چشم همه به حوزه علمیه قم است.

محمدی‌گلپایگانی ابراز کرد: چرا باید در این حوزه تفکرات انحرافی پیدا شود؟ چرا باید حرف این افراد شنیده‌شده و یا احیاناً هوادار پیدا کنند؟ بیان این سخنان و ساخت فرقه‌های گوناگون از سوی «ام آی 6» به‌عنوان سرویس جاسوسی انگلیس است، آنان استاد ساختن فرقه‌ها بوده و این کار آنان مربوط به امروز هم نیست و از گذشته وجود داشته است.

وی خاطرنشان کرد: اولین قدم برای مبارزه با آنان این است که خود را مهیا کرده، اطلاعات لازم را به دست آورده و مجهز شویم تا بتوانیم با آنان مبارزه کنیم.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری در بخش دیگر از سخنان خود تصریح کرد: امروز برخوردار از رهبر بزرگی هستیم که چشم بیدار این ملت و اسلام هستند، این سخن اغراق نیست.

محمدی‌گلپایگانی با اشاره به خصوصیات رهبر معظم انقلاب بیان کرد: تقید کامل ایشان به احکام اسلامی، یکی از خصوصیات ایشان است، معظم له همانند یک مقلد پایبند، اجراکننده دقیق احکام اسلامی هستند؛ به‌عنوان‌مثال، غیبت یکی از گناهان کبیره است و متأسفانه قبح این قضیه نیز کمی در جامعه از بین رفته است؛ اما بنده تا به امروز ندیدم که ایشان از یک نفر غیبت کرده باشد؛ حتی اگر کسی بخواهد چیزی بگوید، اگر بتوانند، نهی کرده و اگر نتوانند، گوش نکرده و استماع نمی‌کنند.

وی اظهار داشت: احترام به علمای گذشته و علمای فعلی از دیگر خصوصیات ایشان است؛ معظم له نسبت به گذشتگان با احترام برخورد کرده و بنده شخصی را همانند ایشان سراغ ندارم که احاطه بر بزرگان علمی رجالی داشته باشند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری ابراز کرد: رسیدگی به معمرین، یکی از دستورات مقام معظم رهبری به نمایندگان خود است که سالیانه مبالغ بسیاری را در این راه مصرف می‌کنند؛ ما چنین رهبری داریم که حواسشان به همه‌چیز است.

محمدی‌گلپایگانی با اشاره به اینکه همیشه از سوی مقام معظم رهبری خدمت بزرگان حوزه می‌رسیم، خاطرنشان کرد: روزی از سوی رهبر معظم انقلاب خدمت آیت‌الله گلپایگانی رسیده و گفتم اگر کاری دارید بفرمایید تا انجام دهم؛ ایشان بیان کردند من اگر کار خلافی را از سوی دولت و حکومت ببینم، اگر تذکرم سبب تضعیف نظام نشود، آن مشکل را می‌گویم؛ اگر ببینم بیان من سبب تضعیف این نظام می‌شود، آن را نخواهم گفت؛ چون تضعیف نظام را حرام می‌دانم.

وی با اشاره به اینکه رهبر انقلاب «اشداء علی الکفار و رحماء بینهم» هستند، تصریح کرد: بنده یک‌بار هم در ایشان ترس نسبت به دشمنان را مشاهده نکردم؛ رهبر باید این‌گونه باشد؛ ایشان هرگز در مقابل دشمن خم به ابرو نیاورده و امروز نیز همین‌طور است؛ گاهی برخی از افراد در کشور می‌ترسند و می‌لرزند؛ اما در وجود ایشان چیزی به نام ترس وجود ندارد.

محمدی‌گلپایگانی اظهار داشت: تربیت خوب فرزندان، از دیگر شاخصه‌های برتر ایشان است؛ معظم له دارای 4 پسر و دو دختر هستند که مراقبت و مواظبتشان زبانزد است.

وی با بیان اینکه آقازاده‌های ایشان اجاره‌نشین هستند، ابراز کرد: رعایت بیت‌المال از سوی فرزندان ایشان همیشه انجام‌شده است؛ حتی با پرداخت پول از امکانات دفتر همچون یک فتوکپی ساده استفاده می‌کنند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه ایشان مراقبت دائم نسبت به فرزندان خود دارند، خاطرنشان کرد: ترغیب و تشویق نسبت به طی کردن مدارج علمی از کارهای همیشگی ایشان است؛ یکی از فرزندان ایشان رجالی بسیار برجسته‌ای هستند؛ درحالی‌که سن بالایی هم ندارند.

محمدی گلپایگانی تصریح کرد: ساده زیستی رهبر انقلاب، مبارزه با تجملات و پرهیز از دنیاداری از دیگر خصوصیات ایشان است؛ ایشان با اشاره کوچک صاحب همه‌چیز خواهد شد؛ اما اصلاً سمت این مباحث نرفته‌اند.

وی به حضور ملک عبدالله در ایران اشاره کرد و گفت: پادشاه عربستان بعد از حضور خدمت مقام معظم رهبری از مکانی که ایشان در آن حضور داشتند، تعجب کرده و برای او قابل‌باور نبود که رهبر ایران در چنین مکانی زندگی می‌کنند؛ وی هدیه بسیار گران‌قیمتی برای حضرت آقا آورد؛ اما ایشان تمام هدایا را فروخته و با پول آن منازلی را ساخته و به فقرا دادند؛ هدایای بسیاری برای ایشان می‌آید؛ اما هیچ‌کدام را تصرف نمی‌کنند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه بنده از خود ایشان شنیدم که اگر مسائل حفاظتی نبود، با پیکان به این‌طرف و آن‌طرف می‌رفتم، اظهار داشت: در دفتر ایشان ماشین‌هایی وجود داشته و از آن استفاده می‌شود؛ اما معظم له هر شش ماه یک‌بار پول بنزین و هزینه استهلاک ماشین‌هایی را که از آن استفاده کرده‌اند، به حفاظت برمی‌گردانند.

محمدی‌گلپایگانی ابراز کرد: تهجد و شب‌زنده‌داری از خصوصیات فوق‌العاده‌ای‌شان است؛ ایشان اهل دعا، نیایش و تهجد بوده و همیشه قبل از اذان صبح بیدار شده تا مشغول راز و نیاز با خدای خود شوند؛ شب‌زنده‌داری ایشان ترک نمی‌شود؛ معظم له به دعا، مخصوصاً دعای صحیفه سجادیه و مکارم الاخلاق مأنوس هستند.

وی خاطرنشان کرد: ایشان محو اهل‌بیت (ع) بوده و به حضرت زهرا (س) و امام زمان (عج) توسل بسیار دارند.

مسئول دفتر مقام معظم رهبری تصریح کرد: ایشان همیشه احوالپرس دوستان خود بوده و خاطرات بسیاری دارم که هیچ‌گاه دوستی خود را با دیگران قطع نکرده‌اند.

محمدی‌گلپایگانی با بیان اینکه ایشان اهل دعا و توسل هستند، اظهار داشت: از همه خواهانم برای ایشان دعا کرده و از خدا بخواهید که معظم له عمر طولانی داشته باشند تا این پرچم را به صاحب اصلی برسانند.

وی اظهار داشت: آینده ما و فرزندان ما به وجود ایشان بستگی دارد و از خداوند متعال خواهانیم که سال‌های سال سایه ایشان بر سر ما مستدام باشد.

یادآور می‌شود، در پایان این جلسه با اهداء لوح یادبود و تابلویی نفیس، از نیم‌قرن زحمات حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محمدی‌گلپایگانی از سوی مجمع نمایندگان طلاب و فضلا تقدیر به عمل آمد.

۹۷/۱۰/۱۳
حسن حیدری

نظر شریف شما (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

'ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی